Putyin: Nem lehet tűzszünetet hirdetni a béketárgyalások megkezdéséig
Ukrajnának olyan lépések megtételébe kell beleegyeznie, amelyek visszafordíthatatlanok és elfogadhatók Oroszország számára – hangoztatta Putyin.
Ukrajnának olyan lépések megtételébe kell beleegyeznie, amelyek visszafordíthatatlanok és elfogadhatók Oroszország számára – hangoztatta Putyin.
“Ukrajna nélkül nem lehet Ukrajnáról tárgyalni” – véli az Európai Tanács elnöke.
Az áldozatok emlékére a csütörtököt gyásznappá nyilvánították.
Úgy vélik, a háború elhúzódása indokolttá tette az egyes támogatási rendszerek felülvizsgálatát.
Olvasónkat telefonon keresték meg, hosszan faggatták a Huxitról, a NATO-ból való kilépésről és az ukrajnai háborúról. A cég munkatársa még arra is rákérdezett, le kellett volna-e mondania Orbán Viktornak a kegyelmi botrány miatt, de felmerült az előrehozott választások lehetősége is.
A csomag többek között légvédelmi eszközöket tartalmaz.
Egy múlt heti kormányrendelet szerint ezentúl csak azok lesznek jogosultak elszállásolásra, akik a háború által közvetlenül sújtott területekről érkeznek. A Helsinki Bizottság szerint a változtatás könyörtelen, így vissza kell vonni.
A magyar miniszterelnök, az EU soros elnöke, vagy Oroszország patriótája találkozott Zelenszkijvel? Kötelező kör, vagy tényleges előrelépés a két ország kapcsolatában? Olyan volt-e a sajtótájékoztató, mint az Igazából szerelemben? Közéleti podcastunkban 15 percben foglaltunk össze mindent, amit a meglepetés Orbán–Zelenszkij-csúcsról tudni érdemes.
Az amerikai nagykövet az X-en üzent.
Az akció célja állítólag az ukrán parlament épületének elfoglalása, valamint az ország katonai és polgári vezetésének leváltása lett volna.
A háború kezdetétől 28 hónap telt el, amíg a magyar miniszterelnök eljutott Kijevbe.
Arra azonban nem válaszolt, hogy két és fél év után miért éppen most.
Ez Orbán első ukrajnai látogatása a háború kitörése óta.
Az ígéretnek köze lehet a Fidesz EP-frakcióalakítási terveihez.
A Donyeck megyei Nyu Jork falu ellen 24 óra alatt 13 tüzérségi támadást indítottak az oroszok.
NATO-tagállamok egy csoportja „drónfalat” hozna létre az EU Oroszországgal közös határszakaszain. Az EUrologus hozzájutott a közös javaslathoz – elmagyarázzuk részleteiben.
Hosszú távú biztonsági kötelezettségvállalást írt alá az EU és néhány tagállam Ukrajnával, amelyek nem kölcsönös védelmi egyezménynek minősülnek, hanem formalizálják az EU elkötelezettségét Ukrajna támogatására vonatkozóan. A magyar miniszterelnök szót váltott Zelenszkijjel.
A magyar kormányfő Emmanuel Macronnal tárgyalt Párizsban, és bár sok mindenben egyetértettek, a háború kérdésében nem sikerült zöld ágra vergődniük.
Legutóbb a hidegháború idején volt példa arra, hogy amerikai újságírót kémkedésre hivatkozva tartsanak fogva Oroszországban. Evan Gershkovich 2017 óta írt Oroszországról és Ukrajnáról, még a háború kitörése után is visszatért az országba. Az FSZB azt állítja, a CIA utasításait követte, de a valódi probléma az lehet, hogy anyagaiban rámutat az ország gondjaira, a Kreml ferdítéseire és arra, hogy az országban nem mindenki elégedett a vezetővel.
Összesen 180-an szabadulhattak a fogságból.